Popularne kozy

popularne kozyWolnostojące piece, które określa się jako kozy bez wątpienia mają swoją specyfikę oraz swój urok. Można je spotkać w domach od setek lat i co zaskakujące nie tracą one na popularności. Jaka będzie tego przyczyna?

Przede wszystkim obecnie są one proponowane w różnych formach i dzięki temu każdy klient może wybrać coś interesującego dla siebie spośród propozycji, które znajdują się w sprzedaży. Producenci również dążą nieustannie do tego, by wprowadzać do sprzedaży coraz to nowe modele, dzięki którym wybierze sobie spośród nich zarówno ten co szuka klasyki jak i ten, którego interesuje coś nowoczesnego.

Kozy w tej chwili nie będą już stanowić tylko źródła ciepła, ale coraz częściej są one elementem dekoracyjnym, który ma sprawić, że dane wnętrze będzie się wyjątkowo prezentowało i będzie miało swój niepowtarzalny nastrój. Obecnie nie kojarzy się już takiego pieca jedynie z wiejskimi domami. Coraz częściej będą to takie domy, które pasują do nowoczesnych, eleganckich wnętrz czy można je zamontować w domach letniskowych i działkowych. Kozy będą też dobre do domów, gdzie ludzie nie mogą postawić kominka.

koza na pelletKoza w przeciwieństwie do kominka może być montowana praktycznie w każdym domu, jedynie trzeba do niej doprowadzić przewód kominowy. Obecnie mają one dodatkowo specjalnie przeszklone drzwiczki, dzięki którym można oglądać w domu płomień ognia i w ten sposób tworzy się wyjątkowa atmosfera takiego piecyka. Kozy są także lżejsze niż kominki i nie trzeba dodatkowo wzmacniać stropu. Nowoczesne modele są tak przygotowane, że można nimi spokojnie ogrzewać bardzo duże pomieszczenia. Coraz częściej są w ofercie producentów również takie modele, na których można postawić garnek czy patelnię i gotować. Oczywiście kozy można także określić jako piecyki, które mają charakter ekologiczny. Są one zasilane pelletem albo krykietem drzewnym i dzięki temu będą w pełni bezpieczne dla środowiska, ponieważ ich działanie opiera się tylko i wyłącznie na składnikach naturalnych i odnawialnych.Tomasz Nazimak

Instalator-specjalista w zakresie instalacji grzewczych, ekspert w dziedzinie prawidłowej instalacji piecyków i kotłów na pellet oraz użytkowania i możliwości stosowania piecyków i kotłów na pelet