Piec wolnostojący

piec wolnostojącyJeśli zdecydujemy się na kupno pieca wolnostojącego otrzymamy produkt, który będzie można regulować na kilka różnych sposobów. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na kontekst związany z tym sprzętem oraz szybrem i przepustnicą.

Jeśli będzie się regulować ilość przepływającego powietrza można zmienić wydajność takiego pieca. Rozwiązaniem, które również zasługuje na uznanie będzie termostat, który stosuje się w nowoczesnych piecach i dzięki niemu będzie można automatycznie regulować wlotem powietrza do spalania. Jeśli myślimy o tym jak dokładać opał trzeba pamiętać o tym, że najczęściej dzieje się to przez drzwiczki frontowe w piecu.

W sprzedaży mamy różne modele, które mają drzwiczki z boku albo takie, gdzie klapa jest na górnej półce. Warto także sprawdzać jak można usuwać popiół z takiego pieca. Czynność taka z zasady powinna być realizowana po każdym paleniu, ale najczęściej nie mamy tyle czasu, by się tym bawić. Jednak ważne będzie, by popiół usuwać przynajmniej kilka razy w tygodniu. W nowoczesnych piecach mamy stosowane różne ułatwienia w tym zakresie. Stosuje się w tym celu specjalnie przygotowany pojemnik z pokrywą. W ten sposób usuwanie popiołu stanie się dużo łatwiejsze i będzie można minimalizować również ryzyko, że w trakcie usuwania popiół będzie się nam rozsypywał po pokoju.

piecyk wolnostojącyNie można o tym zapominać, że piec wolnostojący nie we wszystkich aspektach będzie się bardzo dobrze sprawował i będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Idealna sytuacja będzie, gdy uda się go postawić w holu bądź też w centralnej części salonu. Twórcom najczęściej zależy na tym, by była przy takim piecu otwarta przestrzeń. Dzięki temu będzie można dużo lepiej wykorzystać wszelkie możliwości jakie daje w zakresie grzewczym piec wolnostojący. Nie można zapominać, że piec nie może się znajdować w pobliżu przedmiotów, które są łatwopalne. Przy używaniu takiego pieca trzeba bowiem pamiętać miedzy innymi o kwestii bezpieczeństwa i trzeba się stosować do różnych zasad, które to bezpieczeństwo będą zwiększać.Mikołaj Greń

Ekspert w dziedzinie instalacji grzewczych i ogrzewania domu, a także właściwego odprowadzenia spalin z kominków i urządzeń grzewczych.